Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir

İzmir’de 1986 yılında doğan Yıldız Çağrı Atiksoy’ Kanal D Televizyon Kanalında Öyle bir geçer zaman ki dizisinde rol aldığı Berrin karakterini canlandırarak izleyici üzerinde büyük etkiler bırakmıştır. Dizi üç sezon boyunca yayınlanmış ve büyük ilgiyle izlenmiştir.

Oyuncunun medya ile tanışması 15 yaşında bir derginin hazırlamış olduğu yarışmada başarılı bulunmasıydı. Bu yarışmada yüz güzeli seçilen oyuncunun katılmış olduğu yarışmanın konusu kapak kızı yarışmasıydı.

İlk televizyon rolünü ise Samanyolu TV kanalında yayınlanan büyük buluşma dizisiyle 2004 yılında gerçekleştirmiştir. Aynı yıl Aşk oyunu dizisinde rol aldı, bu dizide başrol oyuncusu Keremcem’di. 2006 yılında ise iki dizide daha rol aldı. Başrolde oynadığı dizinin adı yağmurdan sonra, Diğeri Ah İstanbul dizisiydi.

2007 yılı ise oyuncunun ilk sinema filmi olan Miras’ta rol almasıyla gerçekleşmiş oldu. Bu yıl yersiz yurtsuz dizisinde de oynamıştır. 2008 yılında bir çocuk dizisi olan kayıp prenses dizisinde başrol oyuncusu olarak oynamıştır. Daha çok masal tarzı olan bu dizide çocuklar tarafından ilgiyle takip edilmiştir. Bundan sonra sırasıyla 2009 yılında bahar dalları, 2010 yılında öyle bir geçer zaman ki ve son olarak 2014 yılında Zehra’yı canlandırdığı yedi güzel adam dizisiyle devam etmektedir.

Yıldız Çağrı Atiksoy tiyatro eğitimini İzmir Ege Sanat Merkezinde iki yıl süreyle almıştır. Oyunculuk tecrübesini artırmak için de Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim almıştır.

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak