Uyurken Kilo Vermek

Uyurken Kilo Vermek

Elbetteki gündelik hayatta fazla kilolarla uğraşmak bizim bir hayli canımızı sıkan bir durum. Akşamları arkadaşlarımızla buluşmak, gezmek, eğlenmek, film izlemek vs. bunlar elbette güzel şeylerdir. Ancak bunların yanında güzel olan bir şey daha var ki, o da uyurken kilo vermek için vücudumuzu akşamdan buna hazırlamaktır. Siz de bu yöntemi uygulayarak uyurken maksimum düzeyde kilo verebilirsiniz.

İlk olarak, akşam yemeği esnasında az tuzlu yiyecekler tüketmekle başlayın işe. Akşam yemeklerindeki en ideal seçim, buharda pişirilmiş az tuzlu veya tuzsuz sebzeler ve düşük proteinli yiyeceklerdir. Eğer akşam yemeğinde tuzlu yemekler yersek, gece vücudumuzda kalan suyu da tutar ve sabah kalktığımızda şişkinlik hissi verir. Dikkatli olun.

İkinci olarak gece sporu yapmaya başlayın. Uyumadan önce yapılacak olan egzersizlerin uykunuzu kaçıracağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu egzersizler sizleri terletir ve terlemenin kilo kaybettirdiğini zaten biliyorsunuz.

Öğlen yemeğinizi kendiniz hazırlayın. Aslında proteinli ve kalorisi yüksek besinler tüketmemeye dikkat edin. Öğlen paydosu zamanında, bir restorana gidip yediğiniz etli porsiyonlardaki kalori değeri, normalde almanız gereken değerin iki katıdır. Sizler akşam vaktinde kalorisi düşük besinlerden oluşan bir sandviç hazırlayabilirsiniz bir sonraki gün için.

Bol bol su içmeniz gerekiyor. Su, vücudumuzdaki tüm sistemleri harekete geçirir ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ancak uyku sırasında sık sık tuvalete gitmemek için, uyumadan en az bir saat önce bir bardak su için. Üstelik deliksiz uyku, kilo vermede çok önemli bir yere sahiptir.

Yattığınız odanın tamamen karanlık olması gerekiyor. Melatonin hormonu, yağ yakılmasını hızlandıran bir hormondur ve karanlık odalarda daha fazla salgılanır. Yatak odanızın tamamen karanlık olmasına dikkat edin. Böylece uykuda daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Yatağa girmeden önce oda sıcaklığını düşürün. Ulusal Klinik Sağlık Merkez Enstitüsü’ nün yaptığı bir araştırmaya göre, 18 derecelik oda sıcaklığında uyuyanlar, 23 derecelik oda sıcaklığında uyuyanlara göre % 7 oranında daha çok kalori yakarlar. Bu mantıkla hareket ederek oda sıcaklığı ne kadar düşerse o kadar çok kilo veririm diye düşünmeyin sakın. 18 derece gayet yeterli. Kilo vereceğim sevdasına hasta olmanızı istemeyiz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak