Solaryuma Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

 

Solaryuma Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Belki de bronz görünmek için şimdiye kadar geliştirilen en etkili yöntem kesinlikle solaryuma girmektir. Ancak solaryum hakkında her şey göz önüne alındığında bu yöntemin hala ne kadar sağlıklı olduğu tartışılan bir gerçekliği dönüşmektedir. Özellikle de bazı batılı ülkelerde solaryum yasaklandı şeklinde haberlerin sık sık gündeme gelmesi insanların bu yönteme olan bakışlarını değiştirmektedir. Ancak kurallarına uyulduğu takdirde kesinlikle solaryuma girmek zararlı değildir. Burada önemli olan kurallara uymaktır. Peki, solaryuma girerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Öncelikle solaryuma girmeden önce mutlaka cilt analizi yapılmalı ve cildin yapısı belirlenerek solaryuma uygunluk ve solaryum seans süreleri belirlenmelidir. Bu analizlerin sonrasında solaryuma girmeden kullanılan krem ve losyon benzeri ürünler satın alınarak cilt koruma altına alınmalıdır. Yine solaryum sonrası cilt çok yüksek düzeyde nem kaybedeceği için mutlaka solaryumdan sonra duş alınmalı ve nemlendirici kremler kullanılarak bu kaybın telafi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde solaryum sonrası kaşıntı meydana gelir ve bu kaşıntı çok rahatsız edici bir düzeye ulaşabilir.

Yine solaryum sonrası kızarıklık kişilere seans süresi hakkında ipuçları içerir ve seans süresinin çok uzun olduğunu gösterir. Solaryumda bronzlaşmak için mümkün olan en kısa süre değil en sağlıklı yöntem tercih edilmelidir. Solaryumda uzun süre kalmak, çok sık solaryuma girmek ve solaryuma girmeden önce koruyucu kremler kullanmamak cilt kanserine davetiye çıkaran büyük hatalar olarak görülmektedir. Zaten solaryum merkezleri arasında kaliteli hizmet veren büyük merkezler asla bu tip yanlış davranışlara izin vermemektedir. Solaryuma girerken giyilecek olan kıyafet seçimi ise tamamen kişiye özeldir. Tıpkı güneşte bronzlaşmak konusunda olduğu gibi solaryumda bronzlaşmak konusunda da kıyafetlerin izleri kalarak kötü bir görüntü oluşturacağı için mümkün olduğunca ipsiz bikini tartı kıyafetler giyilmelidir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak