Şok Diyetlerle Hızlı Kilo Vermek Mümkün Müdür

Şok Diyetlerle Hızlı Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Deniz sezonunun açılmasına sayılı günler kala özelliklede bayanlar hızlı kilo vermek için yine şok diyet listelerine yönelmektedir. Peki, şok diyetlerle zayıflayanlar var mı ve şok diyetler zararlı mı? Öncelikle kesinlikle şok diyetler ile kilo vermek mümkündür ve uygulanan diyet listesi ile alınan günlük kaloriye bağlı olarak diyet yapan kişi 1 haftada 5 kilo bile verebilmektedir. Ancak burada daha önemli olan nokta şok diyet yapan kişileri diyet sonrası bekleyen tehlikelerdir.

Yapılan araştırmalar hızlı kilo vermek için bu tip diyetler yaparak zayıflayan kişilerin yaşadıkları sağlık sorunlarını ortaya koyarken bu sorunlar can kayıplarına dahi neden olabilecek kadar ciddi sorunlardır. Şok diyetlerin zararı olarak açıklanabilecek ilk ve en önemli madde kesinlikle bağışıklık sisteminin çökmesine neden olmasıdır. Bu gibi durumlarda kanser başta olmak üzere altta yatan ve bağışıklık sistemi tarafından baskılanan çeşitli hastalıklar şok zayıflama diyeti uygulayan kişilerde ani şekilde ortaya çıkabilmektedir. Yine yapılan araştırmalar ile şok zayıflama kürleri ile kısa sürede kilo vermeyi başaran kişilerin verdikleri kiloları bu diyete uymayı bıraktıkları anda çok hızlı bir şekilde geri aldıklarını ortaya koymaktadır.

Üstelik şok kilo verdiren diyetler süresi boyunca verilen kilolar verilmesi gereken vücuttaki yağ birikiminden değil kas birikiminden verilmekte olup her şok diyet sonrası kilo vermek biraz daha zorlaşacaktır. Bu nedenle şok diyet listeleri, hızlı kilo verme konusunda başarı sağlamakla beraber hem bu süre boyunca kişilerin sağlıklarını olumsuz etkilemekte hem de diyet sonrası verilen kiloların çok daha fazlası ile geri alınmasına neden olmaktadır. Diyet yapmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta sağlıklı kilo vermek olmalı, bunu da uzun bir zaman dilimine yaymaya özen göstermeleri gerekmektedir.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak