Serenay Sarıkaya Kimdir Hayatı Fotoğrafları

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Serenay Sarıkaya 23 yaşında. Ümran Seyran ve Mustafa Sarıkaya’nın çocuğu olarak 1 Temmuz 1991 yılında doğdu. Bugün başarılı bir oyuncu olarak kabul gören Serenay Sarıkaya ailesi ayrıldığı zamana yani 7 yaşına kadar Antalya’da yaşadı.

Babasının yeni evliliği üzerine annesiyle beraber İstanbul’a yerleşti. O zamandan itibaren yanında babası olmadan büyümüştür Sarıkaya ve bir röportajında özellikle büyüme çağında bir kız çocuğu için bunun ne kadar zor bir durum olduğunu dile getirmiştir.

Üniversite eğitimi almayan Serenay Sarıkaya Antalya Saime Salih Konca Lisesi mezunudur. 15 yaşındayken katıldığı güzellik yarışmasında ödül almasıyla ve aynı zamanlarda rol aldığı Plajda adlı film ile profesyonel sanat hayatına başladı.

İlk oyunculuk deneyimini 2006 yılında çekilmiş olan Şaşkın adlı filme tecrübe etti Sarıkaya, ardından Plajda filmininde oynadı. İlk başrolünü de aynı yıllarda çekilen Sinan Çetin yönetmenliğindeki Peri Masalı ve Limon Ağacı dizilerinde üstlendi. Ardından ona büyük hayran kitlesi kazandıracak olan Adanalı dizinden rol almaya başladı.

2010 Miss Turkey’de ikinci oldu ve ülkemizi Miss Universe yarışmasında temsil etti. Daha sonrasında gelen Lale Devri ve Medcezir dizilerinin başrollüğü şöhretini arttırdı. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin adlı filme seslendirme yaptı ve Behzat Ç. Ankaya Yanıyor filminde başarılı bir rol üstlendi.

Televizyon dizileri ve sinema filmlerinin yanında, reklamlarda da yer aldı ve birçok önemli markanın reklam yüzü oldu. 2014 senesinde GQ Türkiye onu yılın kadını seçti. Altın Kelebek Ödülü başta olmak üzere bugüne kadar birçok ödül aldı.

 

Serenay Sarıkaya’ın Fotoğrafları 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serenay Sarıkaya’ın Videoları

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak