SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİNİ SİZİN İÇİN ARAŞTIRDIK

sac_uzatan_formul
Saç,ayda 0.5 cm ile 2.5 arasında uzar.Arada ki fark doğru saç bakımı ve beslenme ve genetik nedenlere bağlı olabilir.Saçı yıpratan uygulamalar, yetersiz beslenme sonucu yaşanan vitamin eksiklikleri,sık sık saç boyatmak,saç kurutma makinesini düzenli olarak kullanmak saçlarınızı istediğiniz zaman aralığında uzatmanızı engelleyebilir.Çabuk saç uzatmak,saça doğru bakım yaparak ve ihtiyaç duyduğu vitaminleri,mineralleri sağlayarak sağlığını korumak ve uzarken kırılmasını engellemektir.Bu adımlarla saçlarınız bakımsız saçlara göre daha çabuk uzayacaktır.
SAÇLARIN ÇABUK UZAMASI İÇİN SAÇ DERİSİNİN ÖNEMİ
Saç bakımı saç köklerinden başlar saç tellerinin dokusu ne kadar iyi ne kadar parlak olursa olsun saç köklerine gereken önemi göstermezseniz saçlarınız bir süre sonra zayıf ve donuk görünmeye başlayacaktır.
SAÇ KÖKLERİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN 3 ŞEYindir (12)
1)Saç derisini temiz tutarak bakteri,yağ oluşumunu engellemek
2)Düzenli masaj yaparak kan dolaşımını arttırmak
3)Doğal yağlarla kurumasını engellemek
Bu 3 temel kuralı uyguluyorsanız saç köklerini güçlendirip,cilt hastalıklarına ve kepeğe karşı korunma sağlanmış olursunuz.
SAÇLARIN ÇABUK UZAMASINA YARDIMCI ÜRÜNLER
B kompleks vitaminleri,A ve C vitaminleri içeren multi vitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması için yardımcı olabilir.Bunun dışın özellikle saç uzaması üzerinde olumlu etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünler arasında beta-karoten,keten tohumu yağı,silis,ısırgan otunu sayabiliriz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak