Murat Yıldırım Kimdir Hayatı

Murat Yıldırım Kimdir

 Aslen Mardinli olan Murat Yıldırım, babasının görevi nedeni ile bulunduğu Konya’ da 1979 yılında doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi’ nde Makine Mühendisliği okuyan ünlü oyuncu, aslında müziğe ve tiyatroya ilgisinin olması nedeni ile okulunu 8 yılda bitirmiştir.

Yıldız teknik Üniversitesi Oyuncuları ile 3 yıl amatör olarak tiyatroda rol alan Murat Yıldırım 2003 yılında Ölümsüz Aşk adlı dizide aldığı küçük bir rol ile televizyon dünyasına adım atmış oldu. Daha sonra 2004 yılında büyük usta Kadir İnanır ile birlikte rol aldığı Bütün Çocuklarım adlı dizi uzun soluklu oldu. Oyunculuğa Büyük Yalan adlı dizi ile devam Murat Yıldırım’ ın ilk başrolü ile Fırtına dizisi ile oldu.

Bu dizi ile adını duyuran ünlü oyuncu, Altın Portakal’ a aday olan Araf adlı sinema filmi ile aynı yıl ilk kez sinemada rol aldı.  Daha sonra Tuba Büyüküstün ile başrolleri paylaştığı Asi dizisi ile Ortadoğu’ da adını duyurmayı başardı. Asi dizisinden sonra adını Türkiye’ de en çok aranan erkek oyuncular arasına yazdıran oyuncu, daha sonra Aşk ve Ceza dizisinde Nurgül Yeşilçay ile birlikte rol aldı. Son olarak da Suskunlar adlı dizi ile ekranlarda boy gösterdi.

Araf, Güz Sancısı, Kırımlı ve Kocan Kadar Konuş Adlı sinema filmlerinde de başrol oynayan Murat Yıldırım, ayrıca Kimsesizler ve Salaklar Sofrası aslı tiyatro oyunlarında rol almıştır.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak