Lazer Epilasyon İle Kalıcı Epilasyon Başarısı Yakalamak Mümkün Mü

Lazer Epilasyon İle Kalıcı Epilasyon Başarısı Yakalamak Mümkün Mü?

Günümüzde en az kadınlar kadar erkeklerin de fazla tüylerinden kurtulmak istemesi pek çok kişiyi kalıcı epilasyon çözümleri aramaya itmektedir. Günümüzde kalıcı epilasyon başarısı sadece lazer epilasyon yöntemi ile mümkün olmakla beraber epilasyon başarısı tamamen tercih edilen lazer epilasyon merkezi tarafından sunulan hizmetin kalitesine, kullanılan epilasyon cihazının markasına ve kişinin kıl yapısına bağlıdır.

Bu şartların tamamının sağlanması durumunda yaklaşık 3-4 seans sonrasında kıl köklerinin yüzde 90 gibi büyük bir bölümü yok edilmiş olur. Lazer epilasyon seansları esnasında cilt yüzeyine belirli oranda lazer ışını verilmekte olup verilen lazer ışınları tamamen kıl köklerine yöneliktir. Kıla rengini veren renk pigmentleri hemen bu lazer ışınını emmekte ve kıl köküne iletmekte, kıl kökü de gelen bu yüksek enerji kaynağı ile tahrip olarak kendiliğinden dökülmektedir. Burada önemli olan nokta lazer epilasyon bölgeleri için doğru cihazı seçmektir. Örnek vermek gerekirse bacak lazer epilasyon işlemi için bu bölgede bulunan tüylerin çok daha koyu ve sert olması nedeni ile Alexandrite lazer epilasyon cihazı çok daha kısa sürede sonuç verirken yüz bölgesi lazer epilasyonu için ise kesinlikle bu cihaz kullanılmamalıdır.

Yüze lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin bu bölgede yer alan tüylerin çok daha ince ve açık renkli olması nedeni ile Diode lazer cihazları kullanılmalıdır. Bugüne kadar yapılan araştırmalar sonucunda lazer epilasyonun yan etkileri hakkında henüz ciddi sonuçlar elde edilememiş olup rapor edilen şikâyetlerde lazer cihazlarının bilinçsiz kullanımları sonucu oluşan yanık ve tahriş şikâyetleridir. Zaten yapılan lazer epilasyon yorumları incelendiğinde kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun yaşadığı memnuniyeti dile getirdiği görülürken oluşan şikâyetlerin ise lazer epilasyon merkezleri hakkında olduğu dikkat çekmektedir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak