HAYAT SİGORTASI

images (4)
Hayat Sigortası Nedir?
Hayat sigortaları,hayatta terse giden durumlar ve yaşamın beklenmedik sürprizlerine karşı hazırlıklı olmanızı böylece kendinizi güvence altına almanızı hayat sigortası sağlar.Herhangi bir hastalığa yakalanma veya kaza geçirilmesi durumunda,hayat sigortası tedavi masraflarını karşılar. Vefat durumunda ise geride kalan sevdiklerin maddi sıkıntı çekmeden yaşamalarını sağlar.

 

TEMİNATLARI NELERDİR?
Hayat sigortası maluliyet ve vefat olmak üzere iki ana teminat içerir. Ürünler ayrıca kaza ve hastalık sonucu maluliyet,kaza ve hastalık sonucu tedavi masrafları,tehlikeli hastalıklar gibi ek teminatlar da içerir.Herhangi bir hastalık sonucu çalışmayacak duruma gelinmesi,tehlikeli bir hastalığa yakalanılması, hastanede yatılması durumlarında finansal destek sağlanır.

YANLIŞ SİGORTA HAKKINDA ZORUNLU BİLGİLENDİRME
”Sigortalı/sigorta Ettiren/Lehtar/Hak sahibi sıfatına hiz olduğunuz sigorta ilişkisinde tarafınız da yada üçüncü şahıslara haksız menfaat sağlamaya yönelik herhangi bir eyleme sebebiyet vermeniz durumunda,tazminatı eksik alma veye almama durumları ortaya çıkabileceği gibi Türk ceza kanunu ile 30 Nisan 2011 tarih ve 27920 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan”yanlış sigorta uygulamalarını tespiti,bildirimi kaydı ve bu uygulamalarla mücadde usul ve esasları hakkında yönetmelik hükümleri çerçevesinde tesis edilecektir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak