Gözaltı Morlukları ve Yorgunluk Belirtileri Nasıl Kapatılır

Gözaltı Morlukları ve Yorgunluk Belirtileri Nasıl Kapatılır?

Pek çok kişinin muzdarip olduğu gözaltı morlukları aslında evde olan doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz basit maskelerle bile tedavi edilebilecek bir sağlık sorunudur. Bilgisayar başında fazla zaman geçirmek gibi gözü aşırı yoran eylemlerin yanı sıra gece uykusuzluğu da gözaltı morluklarının nedenleri sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Peki, gözaltı morlukları nasıl kapatılır? Öncelikle gözaltı morluğunun nedeni belirlenmeli ve bu neden ortadan kaldırılmalıdır. Yani vitamin eksikliği var ise vitamin takviyesi yapılmalı ya da uykusuzluk sorunu bulunuyorsa mutlak suretle vakit kaybedilmeden uyku düzeni oluşturulmalıdır.

Vücudumuzun dışını adeta bir kılıf gibi tamamen saran cildimizin en zayıf olduğu nokta gözaltı bölgesidir. Bu nedenle kılcal damarlarda bu bölgede yaşanan en ufak sorun gözaltı morluğu ve şişliği olarak kendisini gösterir. Bu tip sorunlarla baş etmenin en etkili yollarından biri de kılcal damarların daha güçlü olmasını sağlayan ve bu sayede gözaltı morluklarının kapatılması konusunda yardımcı olan C vitamini kullanımıdır. Yine sabah kalkar kalkmaz gözaltı bölgesine ince tülbent gibi bir beze sarılmış olan buz parçası ile kompres uygulanması bölgenin uyarılmasını dolayısı ile de morluğun azalmasını sağlar.

Gözaltı morluğu için kapatıcı kullanımı ise kozmetik çözüm önerileri arasında yer alır ve bu sorunun çözümü değil daha ziyade sorunun görsel olarak çözülmesi anlamına gelmektedir. Tüm bunlara ek olarak buzdolabında soğutulan patates ya da salatalığın dilimlenerek gözün üzerine kapatılması ve 15 dakika kadar bekletilmesi de son derece olumlu sonuç verecektir. Gözaltı morluklarını hafifletmek için evde hazırlayabileceğiniz bir başka mucize çözüm önerisi ise 2 tatlı kaşığı domates suyu ile 2 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırarak temiz bir pamuk yardımı ile bölgeyi düzenli olarak silmektir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak