Göz Kalemi Nasıl Kullanılır

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır

Kadınların makyaj yaparken en çok tercih ettikleri makyaj malzemelerinin başında yer alan göz kalemi gözün çok daha belirgin olmasını sağlayarak daha güzel bir görünümün ortaya çıkmasını destekler. Makyajın başarısının sırrı olarak gösterilen doğru göz makyajı için dikkat etmeniz gereken ilk konu doğru göz kalemi tekniklerinin kullanılmasıdır. Yine göz yapınızı bilmek ve göz kalemi seçimi için bu yapıyı göz önünde bulundurmak sizi başarıya götürecek adımlar arasında yer almaktadır.

Küçük gözler için makyaj yapılacaksa bu durumda göz kalemi mutlaka makyaj yapılacak gözün iç kısımlarına sürülmeli, hem alt hem de üst göz kapağı çizgisine çekilmelidir. Aslında küçük göze sahip kişilerin açık renkli göz kalemi sürmeleri tavsiye edilirken yine de koyu göz kalemi renklerinin göze bir derinlik vermesi nedeni ile siyah göz kalemi kullanımı çok daha yaygındır. Büyük göze sahip olan kişiler için ise göz makyajı yapmak çok daha kolaydır. Siyah göz kalemi ve eyeliner ikilisi bile etkin bir göz makyajı yapmak için yeterli olacaktır.

Makyajınızı tamamladıktan sonra bir sonraki aşama göz kaleminin akmaması için önlem almaktır. Bunun için piyasada satılan göz kalemi sabitleyici türevlerinden kullanabileceğiniz gibi basit makyaj hileleri uygulama imkânınız da bulunmaktadır. Makyaj uzmanlarının göz kaleminin akmaması adına uyguladığı en etkili yöntem göz kaleminin aynı rengine sahip göz farı ile sabitlenmesidir. Yine göz makyajına başlamadan önce kapatıcı kremler kullanılarak göz bölgesinin kremlenmesi de kaleminizin sabit bir şekilde gözünüzde kalmasını sağlayacaktır. İnternet üzerinden göz kalemi sürme teknikleri hakkında video izleyerek te makyaj uzmanlarının tavsiyelerini öğrenerek daha güzel göz makyajı yapabilirsiniz. Makyajın gücü ve etkisini belki de 2 katına çıkaran en etkili yöntem olan göz kalemi çekme doğru uygulandığında sizin içinde başarının kapılarını sonuna kadar açacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak