Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Zararlı Mıdır

Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır, Zararlı Mıdır

Duydukları yoğun acı nedeni ile kadınların epilasyon konusunda en çok zorlandıkları bölgelerin başında genital bölge epilasyonu gelmektedir. Yumuşak dokuya sahip olduğu için genital bölge ağda ile epilasyon yapılmak istenirse çok yoğun bir acı duyulmasına neden olurken yine bir süre sonra burada bulunan tüylerin uzaması aynı işlemin defalarca tekrarlanması anlamına gelmektedir. Bu nedenle son yıllarda kalıcı epilasyon garantisi verilen lazer epilasyon genital bölge için bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon seansları için verilen lazer ışını sadece cilt yüzeyine yayılmakta ve kıla rengini veren pigmentler tarafından emilerek kıl köküne iletilmektedir. Lazer epilasyon yaptırarak epilasyon sorunundan sonsuza kadar kurtulmak isteyen pek çok bayan genital bölge lazer epilasyon zararlı mı endişesi yaşamaktadır. Lazer epilasyonun zararları hakkında bugüne kadar yapılan pek çok araştırma sonucunda elde edilen bilimsel bir bulgu bulunmamakla beraber çok uzun yıllardır kullanılması ise bu yöntemin güvenirliğini göstermesi açısından önemlidir.

Ancak yöntemin çok konforlu olması genital bölge lazer epilasyon fiyatları açısından seviyenin yükselmesine neden olmaktadır. Lazer epilasyon ilk seans sonrası bile kıllarda büyük oranda azalma sağlarken yaklaşık 3 seans sonrasında hastaların birçoğunda kıl miktarı ve yapısına bağlı olarak değişmekle beraber büyük oranda azalma başarısı yakalanmaktadır. Yine burada lazer epilasyon yaptıranların yorumları incelendiğinde genital bölge lazer epilasyon seansında acı hisside yok denilecek kadar azdır. Tabi burada önemli olan epilasyon yaptıran kişinin acıya olan duyarlılığıdır. Bazı lazer epilasyon merkezleri ise müşterilerinin konforunu sağlamak amacı ile epilasyon seansı öncesinde bölgesel uyuşturucu etkisi olan krem ve sprey benzeri ürünler kullanarak acı hissini sıfıra indirebilmektedir. Lazer epilasyon başarısını ve konforunu etkileyen en önemli etken ise seçilen merkezin kalitesi, merkezde kullanılan cihazlar ve bu cihazları kullanan kişilerin mesleki bilgileridir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak