Barış Çelikkol Kimdir Hayatı

Barış Çelikkol Kimdir?

Barış Çelikkol 1 Ocak 1986 İstanbul/Kadıköy doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tiyatro bölümünü bitirmiştir. Televizyon dünyasında dizi oyuncusu olarak mesleğine devam etmektedir. Yıldızı genç yaşta parlayan oyuncu 1,76 boyunda olup 76 kilodadır.

2010 yılında ekranları kasıp kavuran komedi dizisi Türk Malı’nda Arda kuzusu rolüyle izleyicilerin sevgisini kazanmıştır. Yine 2010 yılında Vodafone reklamında rol alarak kariyer basamaklarını çıkmaya devam etmiştir. Oyuncu oynadığı reklam filmi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Fakat özellikle Türk Malı dizisinde “Kuzu” ailesinin oğlu rolünde oynaması ile oyunculuk performansını iyi bir şekilde gösterme şansını yakalamıştır. Yıldızının parlaması ve çıkış yapmasında bu dizinin kendisine katkısı büyüktür. Çünkü bu projede birçok ünlü, eğitimli ve tiyatro kökenli oyuncu ile çalışma fırsatını bularak kendi aldığı eğitim bilgileri ile öğrendiklerini pekiştirip kariyerine katkıda bulunmuştur.

Müziğe de ilgi duyan tiyatro kökenli genç dizi oyuncusu gitar çalmaktadır. Yine ilgilendiği spor dalları ile de aktif bir yaşantısı vardır. Basketbol, futbol, masa tenisi gibi benzer dallardaki sporlar ile ilgilenmektedir. Orta derece de İngilizce bilen Barış Çelikkol profesyonel, eğitimli bir oyuncudur. Genç oyuncu Sihirli Anahtar isimli ajansa bağlı olarak mesleğini sürdürmektedir. Oyuncu tiyatro eğitimli olduğu için oyunculuk performanslarında farkını gösterip emin adımlar ile ilerlemektedir.

Oyuncunun Rol Aldığı Dizi Filmler:

Türk Malı (2010)

Her şey Yerinde Merkez (2013)

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak