Aras Bulut İynemli Kimdir Hayatı Filmleri Ve Fotoğrafları

Aras Bulut İynemli 

25 Ağustos 1990 tarihinde doğmuş oyuncudur. 1.82 boyunda 74 kilo ağırlığındadır. Beşiktaş Anadolu Lisesi’ den mezun olduktan sonra eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümüyle devam etmiştir. Dizi çekimleri nedeniyle öğrenim hayatına bir müddet ara verdiği de bilinmektedir.

Sanatçının ailesinde kendinden başka sanatçılar da bulunmaktadır. Ablası ses sanatçısı abisi de tiyatrocudur. Patos, Nescafe, Eti Crax, Genç Türkcell, Sprite, TTNET Adsl reklamlarında oynamıştır. İtalyan futbolcuyu canlandırdığı bir reklam filminden sonra Öyle Bir Geçer Zaman Ki ‘nin seçmelerine çağrılmış ve başarıyla geçerek Mete karakterini canlandırmaya başlamıştır.

2010-2013 yıllarında rol aldığı Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinden önce 2009 yılında Arka Sokaklar dizisinde de konuk oyunculuk yapmıştır. 2013 yılında Mahmut ile Meryem ‘de Mahmut rolü ile oyunculuğa devam eden sanatçı 2013-2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl ‘ da Şehzade Bayezid rolünü üstlenmiştir.

2013 yılında bir engelli rolünü büyük bir başarıyla canlandırdığı Tamam mıyız filmi ile başarısını katlamıştır. 2015 yılında Maral: En Güzel Hikâyem ile sevenleriyle buluşan Aras Bulut İynemli 2010 yılında da Sancı isimli bir kısa filmde rol almıştır.

2011 yılında 2011 Antalya Televizyon Ödülleri ‘den ve Televizyondizisi.com Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki rolüyle En İyiler Ödülleri ‘den En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini almıştır.

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak