Ali Atay Kimdir Hayatı Filmleri Ve Fotoğrafları

Ali Atay

 Asıl adı Dursun Ali Atay olan oyuncu 20 Nisan 1976 tarihinde Rize’ de doğmuştur. Eğitimine devam ettiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 1999 yılında mezun oldu.

Ali Atay adını 2011- 2013 yılları arasında TRT’ de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisindeki Mecnun karakteri ile tanısa da aslında 1998 yılından itibaren birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol almıştır. İkinci Bahar, Şapkadan Babam Çıktı, Çınaraltı, Çeşm – i Bülbül, Cemile, Eşref Saati, Yapma Diyorum, Kılıç Günü, Ben de Özledim ve Mutlu Ol Yeter Ali Atay ‘ın rol aldığı televizyon dizileri arasında yer alır.

Ünlü oyuncunun rol aldığı sinema filmlerini ise Artık Çok Geç, Şansa Bak, Kırlangıç, O Şimdi Mahkûm, İyi Seneler Londra, 40, Vay Arkadaş, Sen Aydınlatırsın Geceyi ve limonata olarak sıralayabiliriz.

Leyla ile Mecnun dizisi devam ederken dizi ekibi ile birlikte kurdukları Leyla the Band adlı müzik grubu ile kariyerinde müzik çalışmalarına da yer vermeye başlamıştır. Tüm ekibin birlikte ya da single olarak söyledikleri şarkılar özellikle de dizi izleyicileri tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Ali Atay 2014 yılında ilk kez Limonata adlı sinema filmi için yönetmen koltuğuna geçmiştir. Son olarak ise Aslı Enver, Öner Erkan ve Ertan Saban ile birlikte Mutlu OL Yeter adlı dizi için kamera karşısına geçmiştir.

 

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak